Çözümler ve Ortak DikkatlerKoronavirüs salgını vurulduğunda, dünyanın dört bir yanındaki okullar..

Koronavirüs salgını vurulduğunda, dünyanın dört bir yanındaki okullar, hastalığın yayılmasını yavaşlatmak için kapılarını kapattı ve bu da dünya çapında 1.4 milyar öğrenciyi etkiledi.

Birçok ülkede okulların yeniden açılması aylar sürdü, sürecek. Ancak enfeksiyon oranlarının önemli ölçüde düştüğü, şehirlerde ülkelerde okullar akışı, güvenli bir şekilde sürdürebilmek için birtakım ihtiyati önlemler alıyorlar.

En son, İsrail'de özel ihtiyaçları olan çocuklar, birinci sınıftan üçüncü sınıfa kadar olan öğrenciler için eğitim yeniden başladı. Norveç, Japonya, Danimarka, İsveç, Çin ve Tayvan'da dersler ve anaokulları eğitimi tamamı ile normale döndü.

Çocuklar yeni gerçeklere uyum sağlayan kurumlara geri döndüler. Personel kapıda öğrencilerin sıcaklıklarını alıyor. Kapalı oyun alanlarına sahip olan okullarda, ve sınıflarda öğrencilerin 3'lü guruplar halinde, altı metre masa aralıkları ile, güvenli çalışma masaları kullanımına dikkat ediliyor.

Mümkün olduğunda, öğretmenler dersleri dışarıda , açık havada ve küçük gruplar halinde oyunlar ile düzenliyorlar. Sınıf öğrenci sayıları, 10-14 arasında kalıyor.

Japonyadan sizler için aldığımız bu küçük HABER BÜLTENİNDE, dikkate alınanları ve çok daha fazlasını DCA da büyük bir dikkat ile uyguluyoruz.