AKADEMİK KADROMUZGİZEM ÖNCEL

Takım Asistanı

Hakkımda

Ben Gizem Öncel. 20.05.1997 yılında İstanbul'da doğdum. Bir ablam var, 2 kardeşiz. Ben ailenin küçük kızıyım. Ablam kendi yuvasını kurup evlendiği için aynı zamanda şu anda evin tek kızıyım.Çok küçük yaşta aynı zamanda teyze olma duygusunu yaşadım, 2 tane yeğenim var. Ailemle birlikte yaşıyorum.

Çok küçük yaşlarda her çocuğun aklında hemen hemen ileride olmak istediği bir meslek vardır. Benimde küçüklüğümden beri yapmak istediğim, içinde bulunmak istediğim tek meslek Anaokulu Öğretmenliği oldu. Bu yüzden çalışmalarımı bu yön üzerinde ilerletmeye karar verdim. Zaten yeğenlerimle dolu dolu vakit geçirerek onlarla bu anaokulu serüvenine küçük yaşlarda başlamıştım bile.

Nişantaşı Rüştü Uzel Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi bölümünü bitirdikten sonra kazandığım sınavla birlikte bu istediğim bölüme devam ederek üniversiteyi İstanbul Bilgi Üniversitesinde yine Çocuk Gelişimi bölümüyle tamamladım. Çocuklarla iletişim kurmayı, onlarla yardımlaşma-paylaşma içerisinde bulunmayı, onların bulunduğu o içsel dünyalarında yer edinmeyi çok seviyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Ve bu yüzden İYİ Kİ bu mesleği yapıyorum.

Eğitime Yaklaşımım

Eğitim kavramının bir çok tanımı vardır. Bence; kişinin kendi gelişimi için ve yaşama hazırlanabilmesi için insanın doğumdan itibaren hayatı boyunca ilerleyip her an devam eden önemli bir süreçtir. Okul öncesi eğitim, zorunlu bir eğitim hayatına geçiş yapmadan önceki hazırlıktır bence ve bu yüzden anaokulu eğitiminin çocuğun yaşamında önemli rol oynadığını düşünüyorum. Okul öncesi eğitim çocukların gelişimini çok fazla etkilemektedir.

Anaokulu çocuğun sosyalleşmesinde büyük rol oynar. Yaşıtlarıyla beraber olabileceği güzel bir ortam sağlanmış olur ve burada sosyalleşir. Bununla birlikte arkadaşlarıyla, yaşıtlarıyla beraber hareket etmeyi ve onlarla paylaşımda bulunmayı öğrenir. Anaokulunda çocuklar ailesinin dışında ilk defa sosyal ve farklı bir ortamda bulunmuş oluyor. Burada çocuklar yaptıkları etkinliklerle hem özgüvenlerini geliştirmiş oluyorlar, hemde kendileri bir şeyler üretmenin zevkini yaşıyorlar.

Biz öğretmenlerin; çocuklarımızın aile bireyleriyle iletişim halinde olması çok önemli. Eğitimin bütünlüğünü sağlamak adına aile katılımı ve desteği gereklidir. Aile bireyleriyle iletişim halinde olarak; okulda verilen eğitimin evde, evde verilen desteğin de okulda pekiştirilmesi çocuğun eğitimi için önemli bir katkıdır bence.

Dünya Çocuk Akademisi

Dünya Çocuk Akademisi; bu ismi duyduğumda bana diğer eğitim kurumlarından çok farklı gelmişti ve ismi dikkatimi çekmişti. İçerisine girip çalışmaya başladığımda ise anladım ki gerçekten DCA; kendi içinde ayrı bir dünya! Sevgi dolu eğitimcileri, her daim öğrenmeye açık meraklı minik çocukları, bol oyunlu, spora verilen önemiyle ve sporu yaşam felsefesi haline getirmiş harika bir kurum. Burada çalışmaktan inanılmaz mutluyum. Her eğitimci gibi benimde hedeflerim var.

En başta çocukların sevme-sevilme duygusunu deneyimlemelerini, her alanda kendilerini bulabilmelerinde, keşfedebilmelerinde onlara yardımcı olmayı, onlara ışık olup, rol model olmayı ve o güzel içsel dünyalarında yer edinip, kalplerine dokunabilmeyi hedefliyorum. Kurumumuzda verilen şu an ki kaliteli eğitimin devamlılığını sağlayarak ve üstüne bir şeyler koyarak her daim ilerleyerek ve katkıda bulunarak hedeflediğimiz yere ulaşmayı, güzel büyük başarılara imza atabilmeyi hedefliyorum. Ve tabiki en önemlisi sağlıklı bir gelecek, mutlu, çalışkan, cesur çocuklar ve kaliteli eğitim her zaman hedefimiz!

Öğretmene Mesaj Gönder
ANASAYFA GERİ DÖN DCA SPORT ACADEMY ÖN KAYIT FORMU