AKADEMİK KADROMUZNURCAN YILDIZ

Takım Kaptanı

Hakkımda

Merhaba 01.11.1985 tarihinde dünyaya geldim. 4 çocuklu bir ailenin en küçük ve tek kızıyım. Bunun avantajlarıda oldu dezavantajları da tabiki çok fazla koruma altına alınıyorsunuz bazen bu durum sizi rahatsız ediyor. Ama genelde o kadar çok seviliyorsunuz ki sevgiye doymak sizi çok güçlü kılıyor.

İlkokuldayken hep sorulur ya büyüyünce ne olacaksın diye cevap hep aynıydı. Bende anaokulu öğretmeni olacağım."Neden mi öğretmenimi çok seviyorum küçük çocuklarıda çok seviyorum. Benimde böyle öğrencilerim olsun ve onlarda beni çok sevsin. Onları hep mutlu ediyim bildiklerimi öğreteyim çok muhteşem bir duygu değilmi.

Evet zaman geçti ve seçtiğim bölüm hiç düşünmeden çocuk gelişimi oldu. İlk staj günümü hiç unutamam. Okadar çok heyecanlandım ki o minik kalplerin arasına girmek meraklı bakışlardan gelen sorular ve ilk kez duyduğum o müthiş kelime '' öğretmenim'' tarifsiz muazzam bir duyguydu. İşte oldu dedim sonunda hayallerime kavuşmuştum. Bir insanın isteyerek yapacağı bir işin vereceği haz tarif edilemez. İstemek başarıyı getirir. Benim içinde öyle oldu istedim başardım ve çok mutluyum.

Bunun yanında birde anne olduktan sonra mesleğimi dahada çok sevdim ve önemini dahada iyi anladım. Sonrasında tabiki kendimi nasıl geliştirebilirim ve nasıl daha donanımlı olabilirim ile ilgili araştırmalar eğitimler. Öğrenmenin yaşı yok tabi öğrenme ömür boyu süren bir süreç.

Eğitime Yaklaşımım

Anaokulu öğretmenliği benim için bir meslekten çok daha ötede büyük bir keyif bir hobi de diyebiliriz. Zaten iş gibi gördüğünüzde bu mesleği yapmanızın pek bir anlamı yok. Her gün sizi bekleyen minikleriniz size duydukları sevgi karşılıksız saf ve temiz. Merakla bugün ne yapacağız öğretmenim? diyen çocuklarınız acaba hangi oyunu öğreneceğiz? Hani o oynadığımız oyun vardı ya onu yine oynayabilirmiyiz diyen o minik kalpler. İstedikleri oyunları oynarken bakışlarındaki o neşe ve sevgi dolu gözlerin yaşattığı mutluluk bence herşeye değer. Enerjiniz hiç bitmiyor hep çocuk kalıyor bir yanınız. Yaş almak gibi bir kaygınız yok hep enerjiksiniz hep gülüyorsunuz onlarla. Onların yanında kötü bişey düşünemezsinizki sürekli eğlence ve pozitiflik sizinle bu harika bir duygu. İyiki bu mesleği seçmişim ve iyi ki öğretmenim.

Dünya Çocuk Akademisi

Sonra bir gün DCA ile yollarımız kesişti ve karşımda Murat hocayı görünce çok şaşırdım ve mutlu oldum. Okulu gezdiğim de ise işte bu dedim. Herşey okadar ince düşünülmüş ki çocukların böyle bir okula hayır demeleri çok zor. Aramızda kalsın çocuk olasım geldi. Kasım ayından bu yana dca dayım. Burda aramızdaki enerji gerçekten çok iyi. Diğer takım arkadaşlarım tüm çalışanlar o kadar özveri ile çalışıyorlar ki tam bir takım oyunu. Bunda tabiki sevgili Murat hocamın katkısı yadsınamaz. Sürekli bizi motive eden konuşmaları hep daha iyi nasıl olabilir, neler yapabiliriz demesi, tüm öğretmenlerimizin fikirlerini alması, asla biz olduk tamam dememesi hep daha iyiye daha üstüne koyarak ilerlemesi işte bizi gerçekten çok iyi bir takım yapan dokunuşlar. İyiki dca ile yollarımız kesişmiş ve iyiki bu melek kapli çocuklarımın öğretmeni olmuşum

Öğretmene Mesaj Gönder
ANASAYFA GERİ DÖN DCA SPORT ACADEMY ÖN KAYIT FORMU