AKADEMİK KADROMUZ

TUBA ÇAKIRTAŞ

Çocuk Gelişimci

Hakkımda

Merhaba, ben Tuba, İstanbul doğumluyum. Ailenin en küçük çocuğu olmanın avantajıyla hala içindeki çocukla yaşayanlardanım.

Çocukları fazlasıyla sevdiğimden dolayı, Çocuk gelişimi ve Eğitimi mezunuyum. Lisede ve üniversitede Çocuk Gelişimi Bölümünden mezun oldum. İlk deneyimim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde oldu.

Bu benim için özel bir deneyimdi ve çocuk ile çalışacak bütün meslektaşlarıma tavsiyem oldu. Şimdi ise anaokulunda çalışma hayatımı sürdürüyorum.

Eğitime Yaklaşımım

Küçüklüğümden beri harçlıklarımla tebeşir alıp annemlerin dolabını yazı tahtası yapıp, yazılar yazarak öğretmencilik oynardım. Hep öğretmen olacağımı söyler ve hayal kurardım.

Lisede çocuk gelişimi bölümü okudum ve sonra üniversitede okul öncesi ile çocuk gelişimi bölümü arasında kalarak çocuk gelişimi bölümünü seçip anaokulu öğretmenliğine veda ettim. .

Üniversite hayatımda çocukların gelişimlerini takip etmeme yardımcı olacak Denver II Gelişimsel Tarama Testi, GECDA, Küçük adımlar, Hacettepe 0-3 Yaş Gelişim Değerlendirme Ölceği, Objektif Çocuk Testleri, Agde ve Metropolitan Okul Olgunluğu Testlerini aldım.

Çocukları çok sevdiğim için çocuğun olduğu her yerde çalışmayı deneyimlemek istedim ve ilk olarak üniversite son sınıfta cumartesileri Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalışmaya başladım. Mezun olduktan sonra aynı kurumdan iş teklifi aldım ve 1 sene boyunca Rehabilitasyon merkezinde özel çocuklara öğretmenlik yaptım. Orada sabrı, sevgiyi ve en çok ta şükür etmeyi öğrendim.

Özel çocuklara bir şeyler katmanın mutluluğu anlatılamaz… 1 sene sonunda DCA ailesi ile karşılaştım. Genelde anaokullarında çocuk gelişimi pek olmaz. Bu nedenle DCA’nın çocukların gelişimlerini desteklemesi, çocuğa ve gelişime önem vermesi beni etkiledi. Ve şimdi burdayım…..

Dünya Çocuk Akademisi

Dünya Çocuk Akademisi alışılagelmişliğin dışında bir anaokulu. Stabil olmayan bir yapısı var ve bunlar beni çok mutlu ediyor. Genel olarak tek düze yaşamayı sevmeyen haraketli bir kişiliğim olduğu için benimle özdeşleşen bir anaokulunda çalışmak mutluluk verici. Çocukların yeteneklerini keşfedebileceği birçok alan (sanat, spor vb.) tanınması güzel ve oldukça keyifli. Sağlıklı ve mutlu çocuklar yetiştirmek dileğiyle.

Öğretmene Mesaj Gönder
ANASAYFA GERİ DÖN DCA SPORT ACADEMY ÖN KAYIT FORMU