AKADEMİK KADROMUZ

UĞURAY GÜRKAN

Basketbol ve Temel Jimnastik Öğretmeni

Hakkımda

Merhaba, ben Uğuray Gürkan. 1997 İstanbul doğumluyum. Bu zamana kadar aynı yollardan geçtiğim ikiz kardeşim var. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi İstanbul'da tamamladım.

6 yaşında bir futbol kulübünde spora adım attım. 10 yaşına kadar lisanslı bir sporcu olarak futbol oynadım. 10 yaşından sonra hayatımı bir spor dalından kazanacağım basketbol ile tanıştım. Bu benim için bir rüya idi. Ayaklarım ile oynadığım top artık ellerimdeydi ve bu anı bekliyor gibiydim.

Liseye adım atana kadar lisanslı olarak basketbol oynadım. Lisede şartlardan dolayı spora devam edemedim ve hayran olduğum bu sporu çocuklara, yetişkinlere öğretmeye, bir kişinin hayatına dokunmaya çalıştım. Lisenin başında Beden Eğitimi bölümünü okumaya karar verdim ve üniversiteye adım atana kadar bu amaç uğruna çalıştım. 2015 yılında Trakya Üniversitesi Antrenörlük Eğitimi bölümüne girdim ve 2019 yılında mezun oldum. Okuduğum 4 yıl boyunca çeşitli yaş gruplarındaki basketbol kulüplerinde kendimi geliştirdim. 1.kademe Vücut Geliştirme ve Fitness Antrenörlüğü, 3.Kademe Basketbol Antrenörlüğü belgemi uzmanlık dalım olarak elde ettim. Ayrıca yine Trakya Üniversitesi Pedagojik Formasyon eğitimini başarı ile tamamladım.

Eğitime Yaklaşımım

Bana göre eğitim çocuklarımız için istediğimiz, en iyisini yapmaya çalıştığımız değil, onların kendilerini gerçekleştirmelerine yardım ederek, izin vererek olabilecekleri en iyi insan olmalarını sağlamaktır.

Çocuklarımız küçük yaşlarda eğitimlere başlayarak hem sorumluluk, hem iletişim hem de yardımseverlik duygularını geliştirmektedir. Benim için eğitimde çocuklarımıza mümkün olduğu kadar özgür alanlar yaratılmalı, başarma duygusunu tatmaları sağlanmalıdır.

Çocuklarımız küçük yaşlarda eğitimlere başlayarak hem sorumluluk, hem iletişim hem de yardımseverlik duygularını geliştirmektedir. Benim için eğitimde çocuklarımıza mümkün olduğu kadar özgür alanlar yaratılmalı, başarma duygusunu tatmaları sağlanmalıdır.

Dünya Çocuk Akademisi

Dünya Çocuk Akademisi öğrencileri, öğretmenleri ve yönetim kadrosu ile çok samimi bir kurum. Bu kurum klasik eğitim kurumlarından farklı olarak anaokulunda alınması gereken derslerin yanında sporun çocuklarımızın gelişiminde çok büyük bir önemi olduğunu biliyor ve gelişimlerini çok yönlü bir şekilde sağlıyor. Böylelikle tekdüzelikten kurtulup çağdaş bir şekilde eğitim olanağı sunuyor. Burası sadece bir okul değil, aynı zamanda hayat ve bu hayata hazırlıkta en doğru tercih Dünya Çocuk Akademisi olacaktır.

Öğretmene Mesaj Gönder
ANASAYFA GERİ DÖN DCA SPORT ACADEMY ÖN KAYIT FORMU