MÜZİK KULÜBÜ

Müzik Kulübü

ERKEN YAŞLARDA, OKUL ÖNCESİNDE MÜZİK...

El-göz koordinasyonunu geliştirmekten ince ve kaba motor becerileri uygulamaya ve çok daha fazlasına kadar, müziğin erken çocukluk gelişimi için neden önemli olduğuna dair bir kaç önemli madde üzerinden konuşalım.

MÜZİK; İnce ve Büyük Motor Kontrolü Geliştirir...

Özellikle dokunma, alkışlama, zıplatma ve dans etmeyi içeren müzik yapmak, ince ve büyük motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olabilir! Basit şarkılar, ileri geri çalma ile birlikte beyin ve vücut koordinasyonunu da geliştirirler.

MÜZİK Samimiyet Yaratır...

Yakın ilişkilerin çocukların gelişimi üzerinde önemli bir etkisi vardır ve müzik bu yakın ilişkileri destekleyebilir. Araştırmalar ayrıca bebeklerin bebek konuşması veya yetişkin konuşmasının iki katı kadar bir ninni dinleyeceğini keşfetmese idi, nereden bilebilirdik bu kadar ninniyi ezbere.

MÜZİK İletişim ve Hayal Gücünü Artırır...

Bebekler konuşmadan önce bile, ses oyunları, dinleme ve konuşma için gerekli sinirsel yolları müzik nağmeleri refleksleri ile geliştirebilirler. Çocuklar, duydukları müziği ve sesleri kolayca ve hızlı bir şekilde taklit ederek etraflarındaki dünyaya katılmanın gizli bir yolunu daha ilk yaşlarından hissederler.

MÜZİK, Ait Olma Duygusu Yaratır...

Müzik topluluk oluşturma ve aidiyet duygusu taşır. Çocuklar, evlerinde, sınıflarında aksan, şarkı ve hikaye duydukları için ailelerine ve okullarına bağlı hissediyorlar. Okul öncesi dönemde, bu küçük çocuklar 'aidiyet' ve 'yabancı olmak' kavramlarını öğrenmeli ve deneyimlemelidir. Öğretmenler birçok kültürün veya lokal müziğin seslerini birleştirdiklerinde, çocuklar erken yaşlardan bağlantılı bir dünya yaşayabilirler. Düşünce sistemlerinin gelişmesini çabuklaştırabilirler. MÜZİK ÇOCUKLARI Mutlu Ediyor...

Canlı müzik bizim yetişkinler için heyecan verici, ama küçük olanlar için daha da heyecan verici olabiliyor. Canlı müzik, onu deneyimleyenlerde zevk ve heyecan yaratmak, ruh halimizi uyandırıp çoşturmak ve bizi üzüntüden ve hatta hastalıktan korumakta bile en doğal yaşam katkısıdır. Mutfakta müzik eşliğinde yemek pişirmek, gün içinde nağmeleri mırıldanmak, evde, okulda müzik ve danslar yapmak çocukların gülme ve şaka yapma becerilerini keşfetmeleri zevk, sevinç halleri hep bu sihirli notaların ürünüdür.

O zaman sizlere YAZ OKULLARI bitmeden önce, bilişim, sanat, (bilişim ve sanat garajı) yaratıcı drama (little stars) , dil ( Oxford) ve oyun ( Lego), e-dergi ( grow up!) gibi partnerlerimizin yanı sıra, bu beraberliklere renk katacak DCA ve MÜZİK PAYLAŞIM ORTAĞIMIZI da tanıtmış olacağız...

ANASAYFA GERİ DÖN DCA SPORT ACADEMY ÖN KAYIT FORMU