ATÖLYELER

Doğa ve Fen Atölyesi

Çocukların kendi başlarına ya da ortamdaki arkadaşlarıyla beraber gözlemleyebileceği ve gözlemlerken aynı zamanda deneyimleyebileceği araştırma ve keşfetme imkanı sağlayan bir atölye etkinliğidir.

Bu doğa ve fen atölyelerinde; farklı boyutlarda büyüteçler, mıknatıslar, saat, pusula, cetvel, ayna, el feneri, termometre, fotoğraflar, değişik boyutlarda ve cinste taşlar, prizma gibi malzemeler bulunur. Bu malzemeleri kullanarak doğa ve hayvan gözlemleri, merak uyandıran karışımlar, dedektiflik gibi çeşitli çalışmalar yapılır. Bu atölyelerde çeşitli grafiklerde bulunabilir. Bunlar; Hava grafiği, boy grafiği, yaş grafiği, mevsimler grafiği olabilir.

Doğa ve fen atölyelerinin çocukların gelişimi üzerinde bir çok yararlı etkisi vardır. Bu etkinlikler çocukların yaratıcılığını geliştirmede büyük rol oynar. Çocukların yaşadıkları çevreyi daha iyi anlamalarına olanak sağlar. Analitik düşünme yeteneği gelişir. Problem çözme ve sorunlarla başa çıkma becerisi artar. Gözlem yapma becerisi gelişir. Günlük hayatta kullanılan malzemelerin amacını öğrenmiş olur.

Çocuklar deney yaparak öğrenir bu nedenle bu etkinlikler aynı zamanda çocukların öğrenme isteklerinin artmasına büyük ölçüde yardımcı olur.

ANASAYFA GERİ DÖN DCA SPORT ACADEMY ÖN KAYIT FORMU