ATÖLYELER

Mutfak Atölyesi

Mutfak atölyesinde çocuklar meyve ve sebzelerin renklerini kokularını öğreniyorlar.

Çocuklar meyve ve sebzeye dokunduklarında sert, yumuşak gibi kavramları da öğreniyorlar. Çocuklar mutfağa girdiği andan itibaren istedikleri tatları birleştirerek deneme yanılma yoluyla kendi yiyeceklerini hazırlıyorlar. Kendi yemeklerini hazırlayan çocuklar değişik tatlarla tanışıyorlar.

Çocuklarla birlikte yapılan yemekler çocukların "Ben yaptım " duygusuyla bütün yaptıkları yemeklerin tadına bakarlar buda yeme bozukluğu olan çocukların değişir tatları deneyerek yemek yemeyi sevdirmeye yardımcı olur. Mutfakta yemek yaparken sebzenin veya meyvenin vücudumuza olan faydalarında öğreniyorlar.

Çocuklar mutfaktayken psiko-motor koordinasyonlarını geliştirirler. Kaşık, bıçak, çatal tutumunu doğru şekilde öğrenirler. Mutfak atölyesinde çocuklar sağlıklı ve iyi beslenmenin önemini kavrarlar.

Çocuklar yemek yapma esnasında yaptıkları besinleri farklı şekillere çevirerek " kuş, balık, kelebek, tavşan, kaplumbağa" gibi şekiller yaptıklarında çocukların hem hayal güçlerini hem de el becerilerini geliştirirler. Mutfak atölyesinde çocuklar hem hayal güçlerini geliştirirler hem de rengarenk meyve ve sebzelerin kokularını ve tatlarını incelerler. Çocuklar meyve ve sebzelerin tatlarına bakarak tatlı, acılı, ekşi, sert ,yumuşak gibi kavramları da öğreniyorlar.

ANASAYFA GERİ DÖN DCA SPORT ACADEMY ÖN KAYIT FORMU