Yeni Tatil Modelinde Çocuklarınızın Alması Gereken VitaminlerSalgın endişesinin yaşandığı bu günlerde tüm tatil planlamaları önlemler çerçevesinde oluşturulmalıdır. Bu şekilde yapılan iyi bir planlama ile ailelerin endişeleri en aza indirgenebilir.

Tatile çıkmadan önce doktor kontrolü şart!

Aileler doktorlarıyla gidecekleri tatil yöresinde Covid-19 enfeksiyonuna karşı alınması gereken önlemleri konuşmalı, hangi hallerde hangi ilaçların kullanılması gerektiğini mutlaka önceden öğrenmelidir.

Güçlü Bir Bağışıklık Sistemi İçin Bu Vitaminleri Alabilirsiniz...

Çocukların olduğu kadar anne ve babalarında hastalıklara karşı bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde yeterli ve dengeli beslenme çok önemli. Yeterli ve dengeli beslenmenin bir bileşeni olan vitamin ve mineral alımı da vücudumuzun hastalıklara karşı savunma sisteminde önem taşıyor. Özellikle A, E ve C vitamini gibi güçlü antioksidanlardan her gün yeterli miktarlarda tüketilmesi, vücudun enfeksiyonlara karşı direncini arttırmada oldukça etkili.

A vitamini için kuru kayısı, havuç, tatlı patates, E vitamini için fındık, badem, fıstık ezmesi, C vitamini için ise limon, çilek, biber, maydanoz gibi yiyecekleri tüketebilirsiniz. Son dönemlerde sıklıkla konuşulan D vitamini eksikliği de hastalıklara karşı direncin düşmesine neden olabildiği için eksikliğine karşı mutlaka takipte olunmalı. D vitamininin %90'ı güneşten, geri kalan %10'luk kısmı ise besinlerle sağlanır. Yağlı balıklar D vitamini açısından oldukça zengindir.