Yönetim Kadromuz

EĞİTİM OLMADAN ASLA

"Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum."Hz.Ali Dağlar, denizler kadar anlam yüklenebilecek bir söylem.

Mustafa Kemal Atatürk yıllar sonra farklı mı söylemiş "Hayatta en hakiki mürşid ilimdir" diyerek...

Aile hayatı ve çevremiz tabi ki çok önemli, bizleri geleceğe hazırlayacak eğitim ve o eğitimi aldığımız okullarımız, öğretmenlerimiz ise istikbalimizin sigortası, öğrenirken eğlenmek eğlenirken öğrenmenin okul öncesinden başladığına var mıdır inanmayanımız.

Öğrenmeyi ve öğretiyi bir dersten öte bir yaşam biçimi olarak düşünüyoruz. Özellikle büyük şehirlerimizde gelişen okul öncesi yaşamının ülkemizin en ücra köşelerindeki çocuklarımıza ulaştığında misyonumuzun başarıya ulaşacağını biliyoruz.

ESRA DAŞ
Okul Müdürü
Murat DİDİN
Basketbol Koçu, İnşaat Mühendisi, Eğitimci
NERGİS GENCE
İletişim Direktörü
0

DCA Yolu Geçen Profesyonel

0

Mutlu Öğrenci / Mutlu Ebeveyn

0

DCA Yayınları

Bugün içinde bulunduğumuz bilgiye kolayca ulaşabilme çok boyutlu gözlemleme, paylaşabilme çağında yarınların umudu olan çocuklarımıza, gençlerimize çok yönlü pozitif değerler sunabilme şansına sahibiz.

Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini ilgilerini gözlemleyerek becerilerini geliştirip potansiyellerini daha yukarı çekebilmek ancak doğru ve sevgi dolu bir eğitim ile gerçekleşebilir. Tüm kültürlere, farklılıklara saygı duyan, doğaya ve çevreye duyarlı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda ve O'nun çocuklara ve gençlere verdiği değerin ışığı ile yaşadığı çevreye ve yaşama sorumluluk duyan yeni nesiller için 7/24 inanç ve azim ile çalışmak.

Her geçen gün küçülen dünya sınırlarında gerek eğitim ve bilgi paylaşımımız, gerek kardeş okullarımız ile uluslararası düzeyde ilişkiler kurmak, geliştirebilmek çocuklarımızın bir dünya vatandaşı özgüveni ile hayata çok daha inançla ve bilgi zenginliği ile başlamasını sağlamak.

Dünya Çocuk Akademisi olarak geleceğe hazırladığımız çocuklarımıza daha iyi bir eğitim ve öğretim sunmanın ayrıcaklarını yaşatacak kurumlarla ilişkilerimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Uluslararası işbirlikleri ile gelişimlerine pozitif katkı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

DCA AİLESİ'NE SİZ DE DEĞER KATABİLİRSİNİZ

ÇOCUKLARIN DÜNYASINA SÜRATLE YOL ALIYORUZ.

Bugün dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın, her insan bireysel ve toplumsal olarak daha iyiye ulaşabilmeyi hayal eder. Bireysel sorumluluklarımızı ne kadar geliştirebilirsek, bizlere daha kaliteli bir yaşam getirecek olan çevremize, parçası olduğumuz topluma da o kadar faydalı olabiliriz.Biz, "çevremize, yaşadığımız dünyaya neler katabiliriz'i" bir yaşam mottosu olarak görüyoruz. Artık, ailesini sınıfını sahiplenen, özgüvenli, oynadığı oyundan keyif alan, sorular soran, çevresine neşe katan çocukların dünyasına doğru süratle yol alıyoruz.

AKADEMİK KADRO KARİYER