Eğitim Modelimiz

Eğitim Modelimiz

Reggio Emilia Felsefesi yine İtalyada, II. Dünya savaşı sonrasında, çocukları nasıl geleceğe hazırlayabiliriz arayışı ile yeni bir arayışına yönelmiş. Güçlü, dirençli, kuvvetli çocukların yetişebilmeleri için meraklarını çevreleri ve insanları tanıyarak tamamlamayacak bir sistemi geliştirmeye başlamış.

GEMS, güçlü ilişki kurabilme, deneyler yapma, bilinçli tanımlar üretebilme üzerine kurulduğu için, daha çok gurup çalışmalarına değer verir...

Scamper sistemi, daha çok duyusal, içsel gelişimler ile, olanı daha boyutlu düşünüp inceleyebilmek ve mutlaka konu hakkında sorular üretebilmek üzerine kurulmuştur.

ÇOCUK, HER DÖNEMİN DEĞERİ, HAZİNESİ, ULUSLARIN GELECEĞİ...

Tabii ki her devirde, psikologlar, eğitimciler, pedagoglar yan yana gelerek, bir çok çalışmalar yapmışlar ve bazı SEMPATİK ÖĞRENME olsada, bu konuda değişik metodlar üretmişler.

Bugün, dünyanın değişim ve gelişim hızına ulaşabilmek için, nerede ise, hemen herkes adeta bir USAIN BOLD olabilmek zorunda.

Girişimci, özgüvenli, korkmadan deneyen, bir mucit edası ile çekinmeden soran, rahat, cana yakın mutlaka farklı DNA sarmallarına sahip ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE ayak uydurabilmek için sonsuz bir arayışın, üretimin içine girmişiz bile... Aileler evlerde, bizler eğitim kurumlarında... En doğruya ulaşıp, en yaratıcı, çocuklar için faydalı programlar için, bizler hemen hepsinin ortak sentezinin yapılmasına inanıyoruz... Kolay değil, bu öğreti programları hayat geçtiğinden bu yana bir asırdan fazla geçmiş. Hepsine büyük SAYGI DUYARKEN, keyifli, mutlu, gülerek, eğlenerek, oyunlar oynayarak, dostluk kurarak, YAŞAMI TÜM BOYUTLARI ile hissederek bir öğreni için BİZLER, DCA BURADAYIZ...

Eğitim ile sanatın, spor ile bilimin, bilişimin tamamlanacağı , öğrenmenin, düşünmenin, sormanın, paylaşmanın, arkadaşlığın, SOSYAL OLABİLMENİN her gün daha da değer kazanacağı bir dünyanın ÇOCUKLARI İÇİN çalışıyoruz. Onların eğitime ilk adımları olan OKUL ÖNCESİ eğitiminin bitmeyen, bitmeyecek gelişimi için her gün çalışmak, istatistikler tutmak, yeni metodları ülkemiz eğitimcileri, tüm dünya katılımcıları ile çalışma guruplarında hep ileriye götürmek bizim EĞİTİM MODELİMİZİN tanımı aslında...

Programımızı uygularken, 'her çocuk farklı öğrenir' ilkesini kendimize rehber olarak tanımlıyoruz. Derslerimiz çoğunlukla alternatif, değişken yöntemler ile paylaşılıyor. Bir dersimizde, o konu kukla ile çalışılıyor ise, diğer dersimizde sinema sınıfımızda kısa belgesel izleyerek öğretiye ulaşabiliyorlar.

Önümüzdeki 2020-2021 sezonu için, Temmuz ayının ilk haftasında, şu anda sitemizde bulabileceğiniz yaz programının akışı gibi, bir yıllık program hazırlanmaya başlayacak. Öğretmenlerimiz, sanki çocuklarımıza anlatıyorlar gibi, birbirimize anlatarak derslerin provalarına başlayacaklar.

Pandemi döneminde, evlerinize kadar ulaştırdığımız kitaplarımız, yayınlarımız, oyun ve öğreti kartlarımız (flash cards) bizler için de çok faydalı bir tecrübe oluşturdu. Önümüzdeki eğitim yılının DCA imzalı yayınlarını hazırlamaya başladık bile.

Çocuklarımızın eğitime ilk adımları olan OKUL ÖNCESİ eğitiminin bitmeyen, bitmeyecek gelişimi için her gün çalışmak, istatistikler tutmak, yeni metodları ülkemiz eğitimcileri, tüm dünya katılımcıları ile çalışma guruplarında hep ileriye götürmek bizim EĞİTİM MODELİMİZİN tanımı aslında..

DCA 2022 - 2023 EĞİTİM YILI AKADEMİK TAKVİM

0

DCA Yolu Geçen Profesyonel

0

Mutlu Öğrenci / Mutlu Ebeveyn

0

DCA Yayınları

Bugün içinde bulunduğumuz bilgiye kolayca ulaşabilme çok boyutlu gözlemleme, paylaşabilme çağında yarınların umudu olan çocuklarımıza, gençlerimize çok yönlü pozitif değerler sunabilme şansına sahibiz.

Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini ilgilerini gözlemleyerek becerilerini geliştirip potansiyellerini daha yukarı çekebilmek ancak doğru ve sevgi dolu bir eğitim ile gerçekleşebilir. Tüm kültürlere, farklılıklara saygı duyan, doğaya ve çevreye duyarlı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda ve O'nun çocuklara ve gençlere verdiği değerin ışığı ile yaşadığı çevreye ve yaşama sorumluluk duyan yeni nesiller için 7/24 inanç ve azim ile çalışmak.

Her geçen gün küçülen dünya sınırlarında gerek eğitim ve bilgi paylaşımımız, gerek kardeş okullarımız ile uluslararası düzeyde ilişkiler kurmak, geliştirebilmek çocuklarımızın bir dünya vatandaşı özgüveni ile hayata çok daha inançla ve bilgi zenginliği ile başlamasını sağlamak.

Dünya Çocuk Akademisi olarak geleceğe hazırladığımız çocuklarımıza daha iyi bir eğitim ve öğretim sunmanın ayrıcaklarını yaşatacak kurumlarla ilişkilerimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Uluslararası işbirlikleri ile gelişimlerine pozitif katkı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

DCA AİLESİ'NE SİZ DE DEĞER KATABİLİRSİNİZ

ÇOCUKLARIN DÜNYASINA SÜRATLE YOL ALIYORUZ.

Bugün dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın, her insan bireysel ve toplumsal olarak daha iyiye ulaşabilmeyi hayal eder. Bireysel sorumluluklarımızı ne kadar geliştirebilirsek, bizlere daha kaliteli bir yaşam getirecek olan çevremize, parçası olduğumuz topluma da o kadar faydalı olabiliriz.Biz, "çevremize, yaşadığımız dünyaya neler katabiliriz'i" bir yaşam mottosu olarak görüyoruz. Artık, ailesini sınıfını sahiplenen, özgüvenli, oynadığı oyundan keyif alan, sorular soran, çevresine neşe katan çocukların dünyasına doğru süratle yol alıyoruz.

AKADEMİK KADRO KARİYER