Hergün Daha İyiye

Organik Mutfak

Organik Mutfak

Çocuğumuzun Beslenmesi

 

Belki de bir önceki nesilde, bugünün anne babalarında, " karnın doydu mu çocuğum" sorusuna verilen pozitif cevap ile ulaşılan beslenme onayı, bugünlerde çok daha farklı boyutlara geldi. Karnının doyması, tabii ki çok önemli ama , aldığın besinin değeri de, senin sağlığını, zindeliği, geleceğini, bağışıklık sisteminin gücünü destekleyen en önemli etkenlerden bir tanesi.

Çocuğumuz ve Mutfağımız

Mutfak çocuklarımızın motor ve duyusal gelişiminin desteklendiği önemli bir üretim, öğrenim merkezidir. Kötü kokuyu, güzel kokuyu, acı, tatlı, ekşiyi mutfakta öğreniriz. Çocuklarımız yemek hazırlarken sizleri dikkatle izlerler. Sonra oyun hamurlarıyla sizin yaptığınız o yemekleri taklit ederler.

Biz DCA da mutfağımızda organik et, tavuk, kurubaklagili; günlük süt ürünlerini; taze ve mevsiminde sebze ve meyveleri seçmeye özen gösteriyoruz.

Faydalı Olanı Severek Tüketmek

Yemek yapmak belki çok zevkli bir işlem ama bir çok da detayı var, onlarca ince dokunuşlar gerektiren. Malzemenin tedariği, denetimi, güvenle mutfağa girip sağlıklı pişirme teknikleriyle besin değerlerini kaybetmeden pişirilmesi, temiz gıdayı sofrada sunmak bir anlamda modern gastronominin tarifi oluyor.

Doğal olarak bir çok çocuk yemek seçer, hatta bizlerin faydalı besin olarak inandığımız yiyeceklere ellerini bile sürmezler.

Bu durumda, o faydalı gıdaları, onların alışkanlıkları olan, sevdikleri diğer yiyecekler ile birleştirip, ufak bir 'mutfak sihirbazlığı' sizleri sonuca götürecektir.

Bizler mutfağı yönetirken, gramajlar, menülerin kalorileri, enerjileri kadar, tatları ve sunumlarına da büyük dikkat veriyoruz. Her öğün, her gün bir sonrakilere ışık tutuyor daha iyisini üretip, daha keyifli sunumlar yaratabilmek için.

Organik Gıdanın Önemi

Organik gıdalar tarladan, bahçeden size ulaştırılana kadar hiç bir zararlı madde içermeyecek şekilde üretilirler. Günümüzde pek çok hastalığın (kanser, romatizmal hastalıklar, hormonal bozukluklar, hiper aktivite, otizm, bunama-alzheimer, beyin tümörleri gibi) sebebi olarak sağlıksız beslenme gösterilmekte. Eskiden çok az görülen bazı çocuk hastalıkları maalesef son yıllarda sayısını çok artırdı. Biz her gün , antioksidan değerleri daha yüksek olan organik ürünleri menümüze katmak için çalışıyoruz. Vücut dirençlerimizin daha güçlenip,, dayanıklılığımızı artırıyor. Ayrıca organik gıda üretimi, doğaya zarar vermiyor. Toprağın doğal yapısını bozmuyor. Sürdürülebilir tarıma destek veriyor.

Çocuklarımız gibi, tükettikleri gıdalar, beslenme zenginlikleri de bir ömür boyu gelişime açık olacak. Tüm sosyal medya hesaplarımızda, web sayfamızda, sizlerle beraber bu güzel gelişimi hep beraber paylaşacağız ...

Aylık Yemek Listesi

DCA Ağustos 2023 Yemek Menüsü İçin Tıklayınız