Yeteneğini Keşfet

Yeteneğini Keşfet

Benim çocuğum basketbolcu olabilir mi? Atletizme kaç yaşında başlamalı? Müzik öğretilerini kaç yaşında öneriyorsunuz? Bu sene, Türkçe sınıfımı, İngilizcemi? Yoksa 2.dile seneyemi başlasak? Yoga için ne düşünüyorsunuz? Daha kaliteli nefes almasına katkısı olur mu? Fit Kids ne demek? Tavsiye edermisiniz ?

Çağımızın donanımlı, yerinde duramayan, enerjik çocukları artık yaşamda, spora da, dil öğrenimine de çok erkenden başlıyorlar. İlgileri, farkındalıkları ve becerileri çok üst seviyelerde...

Biz, DCA da onların beceri alanlarını, kabiliyetlerini olabildiğince erkenden farkedebilmek için bir çok gözlemler, testler yapıyoruz. Hemen her akşam üstü saat 16.30 dan sonra, onları kendi yetenek alanları, çalışmaları ile buluşturuyoruz. Sonuçlarını hep beraber izleyerek, erken yaşta başlamanın, branşı ne olur ise olsun, büyük artısı olacağını izleyeceğiz...

Takvimimizin her ay bir yerlerinde özel "yeteneğini keşfet" günleri bulacaksınız. Beraberce izleyip, öğrenip, NEŞELİ KEŞİFLER yapacağımız çalışmalarda buluşmak üzere...

0

DCA Yolu Geçen Profesyonel

0

Mutlu Öğrenci / Mutlu Ebeveyn

0

DCA Yayınları

Bugün içinde bulunduğumuz bilgiye kolayca ulaşabilme çok boyutlu gözlemleme, paylaşabilme çağında yarınların umudu olan çocuklarımıza, gençlerimize çok yönlü pozitif değerler sunabilme şansına sahibiz.

Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini ilgilerini gözlemleyerek becerilerini geliştirip potansiyellerini daha yukarı çekebilmek ancak doğru ve sevgi dolu bir eğitim ile gerçekleşebilir. Tüm kültürlere, farklılıklara saygı duyan, doğaya ve çevreye duyarlı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda ve O'nun çocuklara ve gençlere verdiği değerin ışığı ile yaşadığı çevreye ve yaşama sorumluluk duyan yeni nesiller için 7/24 inanç ve azim ile çalışmak.

Her geçen gün küçülen dünya sınırlarında gerek eğitim ve bilgi paylaşımımız, gerek kardeş okullarımız ile uluslararası düzeyde ilişkiler kurmak, geliştirebilmek çocuklarımızın bir dünya vatandaşı özgüveni ile hayata çok daha inançla ve bilgi zenginliği ile başlamasını sağlamak.

Dünya Çocuk Akademisi olarak geleceğe hazırladığımız çocuklarımıza daha iyi bir eğitim ve öğretim sunmanın ayrıcaklarını yaşatacak kurumlarla ilişkilerimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Uluslararası işbirlikleri ile gelişimlerine pozitif katkı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

DCA AİLESİ'NE SİZ DE DEĞER KATABİLİRSİNİZ

ÇOCUKLARIN DÜNYASINA SÜRATLE YOL ALIYORUZ.

Bugün dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın, her insan bireysel ve toplumsal olarak daha iyiye ulaşabilmeyi hayal eder. Bireysel sorumluluklarımızı ne kadar geliştirebilirsek, bizlere daha kaliteli bir yaşam getirecek olan çevremize, parçası olduğumuz topluma da o kadar faydalı olabiliriz.Biz, "çevremize, yaşadığımız dünyaya neler katabiliriz'i" bir yaşam mottosu olarak görüyoruz. Artık, ailesini sınıfını sahiplenen, özgüvenli, oynadığı oyundan keyif alan, sorular soran, çevresine neşe katan çocukların dünyasına doğru süratle yol alıyoruz.

AKADEMİK KADRO KARİYER