Müzik Kulübü

Müzik Kulübü

MÜZİK; İnce ve Büyük Motor Kontrolü Geliştirir...

Özellikle dokunma, alkışlama, zıplatma ve dans etmeyi içeren müzik yapmak, ince ve büyük motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olabilir! Basit şarkılar, ileri geri çalma ile birlikte beyin ve vücut koordinasyonunu da geliştirirler.

MÜZİK Samimiyet Yaratır...

Yakın ilişkilerin çocukların gelişimi üzerinde önemli bir etkisi vardır ve müzik bu yakın ilişkileri destekleyebilir. Araştırmalar ayrıca bebeklerin bebek konuşması veya yetişkin konuşmasının iki katı kadar bir ninni dinleyeceğini keşfetmese idi, nereden bilebilirdik bu kadar ninniyi ezbere.

MÜZİK İletişim ve Hayal Gücünü Artırır...

Bebekler konuşmadan önce bile, ses oyunları, dinleme ve konuşma için gerekli sinirsel yolları müzik nağmeleri refleksleri ile geliştirebilirler. Çocuklar, duydukları müziği ve sesleri kolayca ve hızlı bir şekilde taklit ederek etraflarındaki dünyaya katılmanın gizli bir yolunu daha ilk yaşlarından hissederler.

MÜZİK, Ait Olma Duygusu Yaratır...

Müzik topluluk oluşturma ve aidiyet duygusu taşır. Çocuklar, evlerinde, sınıflarında aksan, şarkı ve hikaye duydukları için ailelerine ve okullarına bağlı hissediyorlar. Okul öncesi dönemde, bu küçük çocuklar 'aidiyet' ve 'yabancı olmak' kavramlarını öğrenmeli ve deneyimlemelidir. Öğretmenler birçok kültürün veya lokal müziğin seslerini birleştirdiklerinde, çocuklar erken yaşlardan bağlantılı bir dünya yaşayabilirler. Düşünce sistemlerinin gelişmesini çabuklaştırabilirler. MÜZİK ÇOCUKLARI Mutlu Ediyor...

Canlı müzik bizim yetişkinler için heyecan verici, ama küçük olanlar için daha da heyecan verici olabiliyor. Canlı müzik, onu deneyimleyenlerde zevk ve heyecan yaratmak, ruh halimizi uyandırıp çoşturmak ve bizi üzüntüden ve hatta hastalıktan korumakta bile en doğal yaşam katkısıdır. Mutfakta müzik eşliğinde yemek pişirmek, gün içinde nağmeleri mırıldanmak, evde, okulda müzik ve danslar yapmak çocukların gülme ve şaka yapma becerilerini keşfetmeleri zevk, sevinç halleri hep bu sihirli notaların ürünüdür.

O zaman sizlere YAZ OKULLARI bitmeden önce, bilişim, sanat, (bilişim ve sanat garajı) yaratıcı drama (little stars) , dil ( Oxford) ve oyun ( Lego), e-dergi ( grow up!) gibi partnerlerimizin yanı sıra, bu beraberliklere renk katacak DCA ve MÜZİK PAYLAŞIM ORTAĞIMIZI da tanıtmış olacağız...

0

DCA Yolu Geçen Profesyonel

0

Mutlu Öğrenci / Mutlu Ebeveyn

0

DCA Yayınları

Bugün içinde bulunduğumuz bilgiye kolayca ulaşabilme çok boyutlu gözlemleme, paylaşabilme çağında yarınların umudu olan çocuklarımıza, gençlerimize çok yönlü pozitif değerler sunabilme şansına sahibiz.

Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini ilgilerini gözlemleyerek becerilerini geliştirip potansiyellerini daha yukarı çekebilmek ancak doğru ve sevgi dolu bir eğitim ile gerçekleşebilir. Tüm kültürlere, farklılıklara saygı duyan, doğaya ve çevreye duyarlı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda ve O'nun çocuklara ve gençlere verdiği değerin ışığı ile yaşadığı çevreye ve yaşama sorumluluk duyan yeni nesiller için 7/24 inanç ve azim ile çalışmak.

Her geçen gün küçülen dünya sınırlarında gerek eğitim ve bilgi paylaşımımız, gerek kardeş okullarımız ile uluslararası düzeyde ilişkiler kurmak, geliştirebilmek çocuklarımızın bir dünya vatandaşı özgüveni ile hayata çok daha inançla ve bilgi zenginliği ile başlamasını sağlamak.

Dünya Çocuk Akademisi olarak geleceğe hazırladığımız çocuklarımıza daha iyi bir eğitim ve öğretim sunmanın ayrıcaklarını yaşatacak kurumlarla ilişkilerimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Uluslararası işbirlikleri ile gelişimlerine pozitif katkı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

DCA AİLESİ'NE SİZ DE DEĞER KATABİLİRSİNİZ

ÇOCUKLARIN DÜNYASINA SÜRATLE YOL ALIYORUZ.

Bugün dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın, her insan bireysel ve toplumsal olarak daha iyiye ulaşabilmeyi hayal eder. Bireysel sorumluluklarımızı ne kadar geliştirebilirsek, bizlere daha kaliteli bir yaşam getirecek olan çevremize, parçası olduğumuz topluma da o kadar faydalı olabiliriz.Biz, "çevremize, yaşadığımız dünyaya neler katabiliriz'i" bir yaşam mottosu olarak görüyoruz. Artık, ailesini sınıfını sahiplenen, özgüvenli, oynadığı oyundan keyif alan, sorular soran, çevresine neşe katan çocukların dünyasına doğru süratle yol alıyoruz.

AKADEMİK KADRO KARİYER