Mutlu Çocuklar Menüsü

Mutlu Çocuklar Menüsü

Kitabımızda Yer Almak İstermisiniz?

Mutlu bir çocuk, doğal olarak daha olumlu olan çocuktur. Hayata daha olumlu bakarlar. Zorluklarla karşılaştıklarında aktif ve inatçıdırlar, sıkıntıların üstesinden gelmek için gönülden çaba sarfederler. Hiç bir çalışma konusunda kolay kolay pes etmezler. Açıkçası, bu gerçeği ne kadar az sevsek de, hayal kırıklığı hayatın bir parçası. Ve çocuklarınız en azından hayatlarının belirli anlarında bazı zorluklarla karşı karşıya gelebilecekler.

Dünya Çocuk Akademisinde, "ne yaparsan yap, keyifle yap" tabii ki ana mottolarımızdan biri... Çocukların minik düş dünyalarına bir çok güzellikler eklemeye çalışırken, istenilen sonuçlar oluşmadığı anlarda da, onlarla nasıl mücadele etmeleri gerektiğini de konuşmalıyız. Konuşuyoruz... Aslında sadece DCA'nın değil, hayatın ilkelerini onlarla sempatik tarzda paylaşıyoruz... Sabırlı olmak, sınıf yarışlarının sonuçlarını kabullenmek, dünyanın sonu olmadığını, yarın başka bir yarışma günü olduğunu hissettirmek, hep küçük yaşlarda edinilecek doğrular...

Sevildiğini, çevrede mutlu olunduğunu, olduğunu, hayatın sınırlarını tanıyabilen ve kabul eden bir çocuk, kendisinden ve çevresinde olup bitenlerden haberdar olarak büyür. Yaşamı daha açık, daha kolay yorumlar, küçücük beyninde. Böyle büyüyen, yaşamın etik değerlerini karakterine yansıtan çocukların yetişmesine destek olmakta, ailelerin,eğitim kurumlarının varoluş nedenlerinin ilk sırasını alır diye inanıyoruz.

Mutlu bir çocuğun iyi karakteri ona çeşitli erdemler verir.

Mutlu bir dünyada yetişen küçük bir kişi;
  • paylaşma,
  • koşulsuz sevgi,
  • başkaları için fedakarlık,
  • empati,
  • cömertlik,
  •  tevazu

ve bazı olumsuz aşamaların üstesinden gelmek için çabalama gibi özellikleri adım adım yaşamının parçası yapar. Mutlu bir çocuk daha olumludur.

Doğruları alarak büyüyen çocuk, hayat ile negatif mücadeleye girmez, ihtiyacı yoktur ve doğal olarak çocuk daha alıcıdır, daha sağlıklı ilişkileri vardır , önceliklerini ayırt etmeyi bilirler. Örneğin, oyuncaklara, teknolojiye ve ödüllere erişimlerinin bir mutluluk olduğunu, asla bir ayrıcalık olmadığını biliyorlar. Ellerindekilerin değerini anlayıp, saygı duymalılar.

Çocukların güzel, duygulu, vicdanlı dünyaları var. Onlarım mutluğuna her gün yeni baştan değerler yaratabilmek için bu satırları paylaşıyoruz.

Bu bölüme, aşağıda yer alan butonu kullanarak ÇOCUK MUTLULUĞU başlıklı, anı/haber/ öneri; içinizden gelen konuları paylaşmanız bize mutluluk verecektir.

Eğitim editörlerimiz ile, bu paylaşımların da yer alacağı, DCA yayınları tarafından hazırlanacak MUTLU ÇOCUKLAR MENÜSÜ isimli kitabımızın parçası olmanızdan onur duyacağız.

0

DCA Yolu Geçen Profesyonel

0

Mutlu Öğrenci / Mutlu Ebeveyn

0

DCA Yayınları

Bugün içinde bulunduğumuz bilgiye kolayca ulaşabilme çok boyutlu gözlemleme, paylaşabilme çağında yarınların umudu olan çocuklarımıza, gençlerimize çok yönlü pozitif değerler sunabilme şansına sahibiz.

Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini ilgilerini gözlemleyerek becerilerini geliştirip potansiyellerini daha yukarı çekebilmek ancak doğru ve sevgi dolu bir eğitim ile gerçekleşebilir. Tüm kültürlere, farklılıklara saygı duyan, doğaya ve çevreye duyarlı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda ve O'nun çocuklara ve gençlere verdiği değerin ışığı ile yaşadığı çevreye ve yaşama sorumluluk duyan yeni nesiller için 7/24 inanç ve azim ile çalışmak.

Her geçen gün küçülen dünya sınırlarında gerek eğitim ve bilgi paylaşımımız, gerek kardeş okullarımız ile uluslararası düzeyde ilişkiler kurmak, geliştirebilmek çocuklarımızın bir dünya vatandaşı özgüveni ile hayata çok daha inançla ve bilgi zenginliği ile başlamasını sağlamak.

Dünya Çocuk Akademisi olarak geleceğe hazırladığımız çocuklarımıza daha iyi bir eğitim ve öğretim sunmanın ayrıcaklarını yaşatacak kurumlarla ilişkilerimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Uluslararası işbirlikleri ile gelişimlerine pozitif katkı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

DCA AİLESİ'NE SİZ DE DEĞER KATABİLİRSİNİZ

ÇOCUKLARIN DÜNYASINA SÜRATLE YOL ALIYORUZ.

Bugün dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın, her insan bireysel ve toplumsal olarak daha iyiye ulaşabilmeyi hayal eder. Bireysel sorumluluklarımızı ne kadar geliştirebilirsek, bizlere daha kaliteli bir yaşam getirecek olan çevremize, parçası olduğumuz topluma da o kadar faydalı olabiliriz.Biz, "çevremize, yaşadığımız dünyaya neler katabiliriz'i" bir yaşam mottosu olarak görüyoruz. Artık, ailesini sınıfını sahiplenen, özgüvenli, oynadığı oyundan keyif alan, sorular soran, çevresine neşe katan çocukların dünyasına doğru süratle yol alıyoruz.

AKADEMİK KADRO KARİYER